Hyundai Teknolojisine Yapay Zekayı Monte Etti!

0
101
Hyundai Teknolojisine Yapay Zekayi Monte Etti!

Yapılan açıklamada Hyundai tarafından “Akıllı Seyir Kontrol Sistemi” adı altında bir sistemin faaliyete geçirileceği belirtildi. Bu sistemin sürücülerin sürüş rotalarını ve aracı ne şekilde sürdüklerinin analizini yaparak öğrenmesini ve kendisini ona göre ayarlamasını sağlayacağı belirtiliyor.

Örnek olarak sürekli aynı rotada işe giden ve gelen birisi için bu özellik oldukça önemli bir özellik olarak göze çarpıyor. Sürücülerin ne şekilde araç kullandıklarına göre de sizleri puanlayan bu sistem sizin en verimli bir şekilde aracınızı kullanmanız için sürekli kendini ayarlıyor.

Fiyat Hakkında Bilgi Verilmedi

Hyundai araçların hesaplayarak hafızada tutacağı bilgilerden bazıları; öndeki araçla mesafe ölçümü, hız sabitleme ve hızlanma olarak öne çıkıyor. Örnek olarak yolda sürekli önündeki araçlarla 30 metrelik mesafeyi koruyan bir sürücünün bu özelliğini algılayacak olan Hyundai arabaları da aynı şekilde bir algıya sahip olacak ve otonom modda 30 metre civarında bir mesafe kurmaya çalışacak.

Hyundai tarafından üretilecek olan bu devasa ürünün fiyatı şu anlık bilinmiyor. 2020 yılında bu araçlar olurda seri üretime geçerse biz de araçların fiyatını öğreneceğiz. Bu teknoloji çıktığı taktirde ürünün hemen Türkiye’ye giriş yapıp yapmayacağı da merak konusu oldu. Bazen yeni bir teknoloji çıkına Türkiye’ye birkaç ay sonrası gelme gibi bir durumun bu araçta da yaşanabileceği belirtildi.