Dünya

İki Ülke Arasında Casusluk Polemiği!

İki Ülke Arasında Casusluk Polemiği!

Bugün alınan bilgiye göre iki ülke karşı karşıya gelebilir. uzun zamandır bu tarz olaylar olmazken bu haber gündeme bomba gibi düştü. Rus TASS haber şirketinin Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamalarına dayandırdığı büyük habere göre, kaçak yollardan gazeteci kartı ile devlete giren Japon vatandaşının askeri olaylarda gizli bilgiler almaya çalıştığı anlaşıldı.

Adı açıklanmayan kişi, casusluk suçlarından Vladivostok şehrinde 25 Aralık’ta polis tarafından gözaltına alındı. Kişinin, 3 gün içinde Rusya’yı terk ettiği ve Japonya’nın Moskova Büyükelçiliğine konuya ilişkin protesto notası verdiği söylendi. Bu haberle beraber iki ülke karşı karşıya geldi. Olayların ne derece ilerleyeceği ve nelere bulaşacağı ise medya tarafından merak konusu olmuş durumda şu aralar, iki ülkede herhangi bir açıklama yapmaz iken sessizlik içinde bekleniyor.

Yazar hakkında

Mehmet Çakır

Karadeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunuyum. Orijinal İçerik üretimi hakkında bir çok tez'im bulunmaktadır. Profesyonel Olarak haber üretiyorum.

E-Posta: mehmet@aktueladam.com

Yorum Yap