2019-10-17T15:34:42+03:00
Ana Sayfa Teknoloji 17 Ekim 2019 46 Görüntüleme

İlk Defa İç Mekan 5G Ağı Oluşturuldu!

Amerika ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşından sonra en büyük darbeyi alan şirketlerin başında geliyor.

Huawei, bu durumdan her ne kadar kötü etkilense de 5G ile ilgili yaptığı yatırımların peşini bırakmıyor. Son olarak firma İşviçreli Sunrise telekom şirketi ile anlaşma yaptı ve bir iç mekanda 5G ağını kurmayı başardı.

Avrupa’da ilk olan bu iç mekan 5G ağı büyük ilgi gördü. Sunrise İsviçre’de bir telekomünikasyon şirketi olsa da aynı zaman da ülkede otelleri ve mağazaları da bulunuyor. Huawei ile yapılan ortaklık kapsamında bu otel ve mağazalarda kurulan 5G ağı ile müşteriler saniyede 1 Gigabit hıza kadar ulaşarak sınırsız internetin tadını çıkarıyorlar.

Huawei ile yapılan İş birliğinden Memnunuz

Sunrise Direktörü Michael Martin de konuyla ilgili bir konuşma yaparak 5G teknolojisinin önemine değindi. Sunrise tarafından İsviçre ve Avrupa’nın diğer ülkelerinde 5G teknolojisiyle ilgili çalışmalar yapıldığını hatırlatan Martin, 5G konusunda öncü şirket olmayı hedeflediklerini söyledi.

Huawei’nin iç mekanda 5G kullanımına imkan veren Huawei Lampsite hizmetini kullandıklarını söyleyen Martin, Huawei ile yaptıkları işbirliğinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Gelecekte de Huawei ile şu anki işbirliğini devam ettirmeyi arzuladığını söyleyen Michale Martin, yakın zamanda 5G teknolojisinin büyük bir hızla yayılacağını ve insanların hayatlarında çok fazla değişikliğe sebep olacağını belirtti.

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Aktueladam.com Özgün ve kaliteli basın ilkesini benimsemiş olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Yazılı ve görsel olan haberlerden derlenmiş içeriklerin bütünü telif hakları ile birlikte aktueladam.com’a aittir.

Yayınlanan her türlü içerik, materyal 5846 numaralı telif hakları kanunu kapsamında koruma altına alınmıştır.

İzin alınmadan haberlerin kopyalanması aynı zamanda alıntılanması yasaktır.