Otomobil

İlk Uçan Taksi İstasyonu Kuruluyor!

İlk Uçan Taksi İstasyonu Kuruluyor!

Uçan taksiler olarak da adlandırılan elektrikli hava araçlarına özel bir pist özelliğini taşıyacak olan bu istasyonda birbirinden farklı imkan olacak. Ayrıca essex tabana sahip olan Skyports, kurmayı planladığı bu pistleri Akıllı Taşımacılık Sistemleri Kongresi’nde tanıtacak. Akıllı Taşımacılık Sistemleri Kongresi 21 Ekim Pazartesi günü başlayacak. Bu kongrede tanıtılacak olan pistte ayrıca bir hava gösterisi de yapılması planlanıyor. Yapılacak gösterinin pistten faydalanması planlanan Alman Volocopter markasına ait helikopterler tarafından yapılması düşünülüyor.

Sektör ileri dönük büyük kazanç sağlayacaktır

Dünya yavaş yavaş teknolojinin gelişmesiyle akıl almaz boyutlarda bir gelişimin içinde kendini bulurken, uçan taksilerin de bundan birkaç yıl sonra oldukça yaygın bir taşıma aracı olarak hizmet vermesi düşünülüyor. Bu konuda uzun zamandır çalışmalar yapılsa da henüz somut anlamda insanların bu hizmetten faydalanması için bir adım atılmış değil. Fakat Citigroup isimli taşıma üzerine çalışmalar yapan firmaya göre uçan taksileri sokaklarda göreceğimiz günler çokta uzakta değil.
Citigroup tarafından yapılan açıklamada bazı öngörülere yer verildi.

Açıklamaya göre önümüzdeki 10 sene içerisinde uçan taksi teknolojisinin 5 milyar doların üzerine çıkabilecek bir sektör olacağı tahmin ediliyor. Skyports yetkilisi Walker tarafından yapılan açıklamada ise uçan taşımacılıkta helikopterlerin masraf, tehlike ve ses anlamında artık demode olduğu vurgulandı ve sadece maddi durumu iyi olanlara değil, tüm vatandaşa hitap edecek ulaşım çözümleri arayışında olduklarını belirtti.

Yazar hakkında

Sergen Bakış

Antalya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Uzun yıllardır haber siteleri için içerik üretmekteyim. Sahalarda ropörtaj yaparken bana rastlayabilirsiniz.

E-Posta: sergenbakis@aktueladam.com