İlkokul Müdüründen Şaşırtan Motivasyon Taktiği!

0
54
İlkokul Müdüründen Şaşırtan Motivasyon Taktiği!

Nurettin Kaden isimli müdür, Şırnak’ın Silopi ilçesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlkokulunun girişine kırmızı halı serdirdi ve okula gelen öğrencilerin bu halıdan geçerek okula giriş yapmalarını sağladı. Üstelik bununla da kalmayan müdür Kaden, öğrencilere teker teker şeker dağıttı.

Terör olaylarının yoğun olarak yaşandığı illerden biri olan Şırnak’ın Silopi bölgesinde bir zamanlar teröristler tarafından basılan ve insanlara eziyet edilen yerlerde, şu sıralar eğitim tam anlamıyla çok iyi seviyede veriliyor. Çocukların ise okulla ilgili akıllarındaki önyargı hala devam ederken, Nurettin Kaden bu konuda önyargıları kıracak çok radikal bir hamle yapmış görünüyor.

Bu hareketin tüm okullarda örnek alınması gerekiyor

Kırmızı halıyı karşılarında gördüklerinde Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri oldukça şaşırdı ve mutluluk yaşadılar. Okul müdürü Kaden yaptığı açıklamada hedeflerinin öğrencilerin kendilerini değerli hissetmeleri, okulu sevmeleri, motivasyonlarının yükselmesi ve okumaya bağlanmaları olduğunu söyledi. Hergün yerine haftanın belirli günlerinde kırmızı halı uygulamasının aktifleştirileceğini söyleyen Müdür Kaden, öğrencilerin mutlu olması ile onların hayatta ve okul derslerinde başarılı olmasının birbirine pararlel olduğunu söyledi.

Şırnak’taki diğer okulların da benzer şekilde uygulama yapıp yapmayacaklarını zaman gösterecek. Genç müdür Nurettin Kaden’in sadece Şırnak’ta değil, tüm Türkiye’de yaptığı hareketle örnek alınması bekleniyor.