Gündem

İmamoğlu Plastikten Parklara El Atacak!

İmamoğlu Plastikten Parklara El Atacak!

Ailelerin şikayeti üzerine sosyal medyada başlayan bir tartışma, parklarda kullanılan plastik malzemelerin sürtünme sebebiyle elektrik üretmesi ve çocuklara zarar vermesinden ötürü başlamış ve konu Ekrem İmamoğlu’na kadar ulaşmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu kendisinin de plastik malzemelerden oluşturulan parklara karşı olduğunu ve kısa zamanda bu konuyla ilgili İBB tarafından gerekli adımların bizzat kendisi tarafından atılacağını söyledi.

Esenyurt’ta yapımı devam eden kreşi denetlemek amacıyla ziyarette bulunan İmamoğlu park ve bahçelerle ilgili belediyenin şimdiye kadar takip ettiği felsefelerin de değişeceğinin sinyalini verdi. Özellikle son yıllarda gittikçe popülerleşen ahşap oyun gruplarının ve paslanmaz metallerin tercih edilmesinin çocukların sağlığını da koruyacağını söyleyen İmamoğlu yakın zamanda parklardaki sağlığa zararlı malzemelerin bu tür oyuncaklarla değiştirilmesi için somut adımlar atılacağını açıkladı.

Çeşitli Kaynaklar Bulunacak

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Cuma günlü mecliste gündeme gelecek olan bütçesinin de miktarı belli oldu. 2020 yılında tam 25 milyar 850 milyonluk bir bütçeye sahip olacak olan İBB’nin önümüzdeki yıl boyunca elde edeceği gelirlerin ise ortalama 21,25 milyar lira olacağı tahmin ediliyor. Gelirin giderden daha az olmasının ise çeşitli kaynaklar bularak belediyenin borçlanma yapması sayesinde çözümleneceği açıklandı.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap