Gündem

İmamoğlu’ndan Su Tarifesi Kararına Veto!

İmamoğlu’ndan Su Tarifesi Kararına Veto!

Aynı zamanda 33 eski köyün de tüzel kişiliklerinin kaldırılmasına karar verilmişti. İBB’nin bu ayki meclisinde ise gündem yine su ve tüzel kişilikleri kaldırılan 33 eski köy oldu. Silivri Belediye Başkanı tarafından savunulan eski köylerin indirimli olarak su kullanımına devam etmesi konusunu AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri onayladı. İYİ Parti ve CHP sıralarından ise onay gelmesine rağmen şerh düşüldü.

Konuyu değerlendiren İmamoğlu her ne kadar oy birliği olsa da İSKİ tarafından bir çalışma yapılacağını söyledi ve öneriyi meclise iade etti. Silivri Belediye Başkanı duruma tepki göstererek bu önerinin onaylanmaması sonucunda köylerde yaşayan ve tarımla uğraşan vatandaşların şehre göç etmesine sebep olabileceğini söyledi. İkili arasında bir süre devam eden tartışmalar sonucu değiştirmedi ve öneri meclise iade edilmiş oldu.

Meclis Toplantısı 6 Saat Aralıksız Devam Etti

Bunun dışında meclise İSKİ tarafından önerilen dört farklı karar da İmamoğlu tarafından meclise iade edildi. Meclise gelen önerileri ince eleyip sık dokuyan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu titizliğiyle vatandaşlarının takdirini toplarken, internet üzerinden meclis görüşmelerini bugüne kadar eksiksiz olarak canlı yayınlamaya devam etmesi de dikkat çekti. Bir defa ara verilen meclis toplantısının 6 saate yakın sürmesi ise meclis üyelerine bir hayli zor zamanlar yaşattı.

Yazar hakkında

Sacid Alpata

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde Araştırma görevlisiyim. Derslerden kalan vakitlerde haber yazmaktayım. Profesyonel olarak burada içerik üretiyorum.

E-Posta: sacidalpata@aktueladam.com

Yorum Yap