OYAK Bank’ı satın alan ING Bank, Basketbol Süper Lig’in yeni isim sponsoru oldu. Yapılan 3 yıllık anlaşma çerçevesinde ING Bank Basketbol Süper Ligi olarak anılacak ligde mücadele eden kulüpler de önemli bir gelir elde etmiş olacaklar.

İsim sponsorluğuyla ilgili gerçekleştirilen imza töreninde Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı olan eski basketbolcu Hidayet Türkoğlu bir takım açıklamalarda bulundu. İlk olarak Barış Pınarı Harekatında görev alan askerlere seslenen ve onlara desteklerini ileten Hidayet Türkoğlu, sözlerine son birkaç haftada çeşitli müsabakalarda altın ve gümüş madalya getiren milli sporcuları tebrik ederek devam etti.

İşbirliğimiz Devamlı Sürecek

Türkiye Basketbol Federasyonunun son 3 yıl içinde toplamda 20 farklı sponsorluk anlaşması yaptığının altını çizen Hidayet Türkoğlu, bu konuda çok önemli işlere imza attıklarını söyledi. ING Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Alper Gökgöz de sponsorluk anlaşmasıyla ilgili yaptığı açıklamada; Türkiye Basketbolunu destekledikleri için mutluluk duyduğunu belirterek, Türkiye Basketbol Ligi ile ilgili 2014 yılından bu yana devamlılık arz eden bir işbirlikleri olduğunu söyledi.

40’dan fazla ülkede ING Bank’ın faaliyet gösterdiğini belirten Alper Gökgöz, sponsorluğa yaptıkları yatırımın oldukça geniş hacimli olduğunu, bu yıl isim sponsorluğuna karar vererek bu yatırımları bambaşka bir boyuta taşıdıklarını söyledi.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap