Teknoloji

Instagram 2020 Yılında Çok Değişecek!

Instagram 2020 Yılında Çok Değişecek

Özellikle genç kesime hitap eden instagram son yıllarda artık herkes tarafından boş vakit geçirmek için kullanılan en popüler uygulama olmaya başladı. Artık insanlar boş vakitlerinde sohbet etmek ya da televizyon izlemek yerine instagram hesabını açarak son gelen bildirimleri inceliyorlar.

Çünkü artık dış dünyada yaşanan ne varsa hepsinin özeti akıllı telefonun ekranında bir anda toplanıyor. Bunun başında zaman geçirmek birçok kişiye huzur veriyor.

Böylesine popüler bir uygulama bazı markalar tarafından reklam ve tanıtım amaçlı da kullanılabiliyor. Çünkü milyonlarca insan gazete okumak, televizyon izlemek ya da dışarda dolaşmak yerine sosyal medyada vakit geçirmeyi tercih ediyor. Bu sebeple en çok reklam bu uygulamalara veriliyor.

2020 Yılında Soru Cevap Etkinliği Geliştirilecek

Geride bıraktığımız 2019 yılında instagram köklü değişikliklere imza atmıştı. İlk olarak kimin kimi takip ettiğine dair bilgileri gizleyen instagram daha sonra ise paylaşımların beğeni sayılarının görülmesini engellemişti. 2020 yılında da yeniliklerine devam edecek olan Instagram ekibinin şu sıralar soru ve cevap bölümüyle ilgili geliştirmeler yaptığı öğrenildi.

Instagram hikaye bölümünden kişilerin birbirine soru sorması ve hesap sahibinin cevaplayarak hikaye bölümünde paylaşması üzerine kurulu soru cevap sisteminin biraz daha düzenli ve tertipli hale getirilmesi planlanıyor.

Bunun yanında beğeni sayılarını gizleme kararı alan instagram teknik ekibinin bu karardan geri adım atabileceği ya da bu uygulamayı daha ileriye taşıyabileceği konuşuluyor. Instagramla ilgili güncellemelerin önümüzdeki aylarda karşımıza çıkması bekleniyor.

Yazar hakkında

Sacid Alpata

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde Araştırma görevlisiyim. Derslerden kalan vakitlerde haber yazmaktayım. Profesyonel olarak burada içerik üretiyorum.

E-Posta: sacidalpata@aktueladam.com

Yorum Yap