2019-10-22T08:23:51+03:00
Ana Sayfa Spor 22 Ekim 2019 95 Görüntüleme

İrem Yaman’ın Şaşkınlık Açıklamasına Jet Yanıt!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Tekvando Federasyonu milli takım seçmeleri için bazı sporcuların çağrıldığını duyurmuştu.

Bu sporculardan biri olan milli tekvandocu İrem Yaman’ın seçmelere çağrıldığı için şaşırdığını ifade etmesi oldukça fazla gündemde yer aldı. Bu konuya açıklık getirmek zorunda kaldığını belirten Tekvando Federasyonu oyuncunun tepkisinin yanlış anlaşılmaması için bazı açıklamalarda bulundu.

Türkiye Tekvando Federasyonunun yaptığı açıklamada özetle İrem Yaman ile aynı siklette yarışan bir diğer Türk sporcu Hatice Kübra İlgün arasında bir seçim yapılmaya çalışıldığı, İrem Yaman’ın ufak bir puan farkıyla önde olmasına rağmen geçtiğimiz hafta sonu Bulgaristan’da gerçekleştirilen Grand Prix organizasyonunda Hatice Kübra İlgün’ün daha formda bir grafik çizdiğinin gözlemlendiği, bu sebeple İrem Yaman’ın şu anda form grafiğinin düşüş trendinde olması sebebiyle iki sporcu arasında direk puana bakarak seçim yapmak yerine daha farklı kriterleri de göz önünde bulundurarak bir seçim yapılmak istendiği anlatıldı.

2 Sporcudan Sadece Biri Seçilecek

İki sporcunun da Türkiye için çok önemli sporcular olduklarının altını çizen Türkiye Tekvando Federasyonu, ikili arasında yaşanan rekabetten Türkiye’nin kazançlı çıkmasını ümit ettiklerini söyledi. İki sporcu arasındaki seçmenin hangi şartlarda yapılacağıyla ilgili bir detay verilmeyen açıklamada yalnızca 2 sporcudan birinin seçilebileceği açıklandı.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Grand Prix müsabakasında İrem Yaman 2 altın madalya kazanırken, Hatice Kübra İlgün 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile müsabakayı tamamlamıştı.

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Aktueladam.com Özgün ve kaliteli basın ilkesini benimsemiş olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Yazılı ve görsel olan haberlerden derlenmiş içeriklerin bütünü telif hakları ile birlikte aktueladam.com’a aittir.

Yayınlanan her türlü içerik, materyal 5846 numaralı telif hakları kanunu kapsamında koruma altına alınmıştır.

İzin alınmadan haberlerin kopyalanması aynı zamanda alıntılanması yasaktır.