Gündem

Isparta’da Ölü Köpekler Çöpe Atılmış!

Isparta’da Ölü Köpekler Çöpe Atılmış!

Isparta’nın Uluborlu ilçesinde bulunan çöplerin biriktirildiği yerde hayatını kaybetmiş bazı köpeklerin fotoğrafları sosyal medyada paylaşılınca kısa bir süre içinde yayıldı ve tepkiler yükseldi. Isparta şehrinde olduğu anlaşılan bu paylaşımdaki köpekler bir anda şehirde gündem yaratırken, yetkililer devreye girerek bu vahşetin neden kaynaklandığını bulmak için çalışmalarına başladı.

Isparta’da faaliyet gösteren Hayvan Koruma Derneğinde başkan yardımcılığı yapan Sabri Kocabaş yaptığı açıklamada görüntülerin kendilerini de şaşırttığını ve kısa süre içerisinde soruşturmaya başladıklarını söyledi. Isparta Belediyesi ile koordine halinde titizlikle yürütülecek bir çalışmaya başladıklarını anlatan Kocabaş çöp depolama bölgesindeki köpeklerin birileri tarafından atılmış olabileceğini söyledi.

Sosyal medyada çok sayıda tepki gelen bu görüntülerle ilgili genellikle herkesin aklında köpeklere araba çarptığı ya da şehrin farklı kesimlerindeki köpeklerin toplanarak bu aralar atıldığı fikri geldi. Bazıları ise köpeklerin soğuk havalarda dış ortamda karınlarını doyuracak yemeği bulamadıkları için birbirlerini yemeye çalıştığı ve bu vahşi dramın bir an önce son bulmasını istediklerini söyledi.

Isparta Belediyesi Geniş Çaplı Bir Çalışma Başlatacak

Alınan bilgilere göre sosyal medyada infiale sebep olan ve Isparta halkının büyük tepkisini çeken olayla ilgili Isparta Belediyesi ekipleri bir takım çalışmalar yürütmeye başladı. Hayvanların soğuk havalarda yemek bulamadıklarından dolayı açlıkla yüz yüze gelmemeleri için gerekli tedbirlerin alınacağı söylendi.

Yazar hakkında

Orhan Aydın

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesini okudum. Dijital Reklam ve Pazarlama üzerine bağlı olduğum şirketin editörlük bölümünde çalışıyorum. Haber siteleri için içerik üretmekteyim.

E-Posta: orhanaydin@aktueladam.com

Yorum Yap