Dünyanın en iyi yıldızlarından birkaçını genellikle kadrosunda bulunduran Jose Mourinho, bugüne kadar gördüğü futbolculardan en iyisinin Brezilyalı santrafor Ronaldo olduğunu söyledi. Son yıllarda en fazla gündeme gelen Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’nun kariyerlerinin fazla uzun sürdüğünü ve sürekli gündemde kaldıkları için ön plana çıktıklarını söyleyen Mourinho, Brezilyalı Ronaldo’nun yeteneğiyle Messi ve Cristiano Ronaldo’nun karşılaştırılamayacağını söyledi.

Ronaldo’nun 1997’li yıllardaki performansını ilk gördüğünden bu yana daha iyi bir performansa şahit olmadığını dile getiren Mourinho, sakatlıklara maruz kalmasaydı Ronaldo’nun çok daha fazla dünya tarafından konuşulabileceğini söyledi.

Uzun zamandır bir takım çalıştırmıyor

Son olarak Manchester United takımını 2.5 yıl süreyle yöneten ve 18 Aralık 2018 tarihinden bu yana bir kulüp çalıştırmayan başarılı teknik direktör, kendi geleceğiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Brezilyalı santrafor Ronaldo ilk olarak futbol hayatına 1993 yılında São Cristóvão isimli bir Brezilya kulübünde başlamıştı.

Sonrasında Barcelona, Inter, Real Madrid ve Milan gibi dünyanın en büyük kulüplerinde forma giyen Ronaldo 35 yaşında Corinthians kulübünde kariyerini noktalamıştı. Kariyeri boyunca uzun süreli birçok sakatlık geçiren Ronaldo, 1999-2000 sezonunda tendon yırtığı sebebiyle 2 yıl kadar futboldan uzak kalmak zorunda kalmıştı. 2006-2007 sezonunda da kaval kemiği kırığı sebebiyle 4 ay, 2007-2008 sezonunda ise tendon yırtığı sebebiyle 9 ay sahalardan uzak kalmıştı.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap