Gündem

Kanal İstanbul Projesi Kurum’un Gündeminde!

Kanal İstanbul Projesi Kurum’un Gündeminde!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada son günlerde bu konunun sık bir şekilde gündeme gelmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Kanal İstanbul Projesinin gerçekleştirileceğini ve gereksiz bir şekilde bu konuyu polemik yaparak prim yapmayı amaçlayanlara müsaade etmeyeceklerini ifade eden Bakan Kurum dolaylı olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na göndermede bulundu.

Konuyla ilgili cümlelerinin arasında mazlumların haklarından da bahseden Kurum, yapılacak çok işlerinin olduğunu ve bu işlerle uğraşmak yerine gereksiz polemiklere zaman harcamanın Türkiye için büyük bir kayıp olacağını söyledi. Kanal İstanbul projesinin Türkiye’ye katacağı değerlere de değinen Murat Kurum projenin sonuna kadar takipçisi ve destekçisi olacağını yineledi.

En Fazla Nüfus Artışı 500,000 Olacak

Kanal İstanbul Projesi ile ilgili en çok eleştirilen konuların başında gelen nüfus artışıyla ilgili konuya da açıklık getiren Murat Kurum, akıllı şehir projesinin bölgeye kurulmasının üzerine toplamda en fazla 500 bin kişinin daha İstanbul’un nüfusuna ek olacağını söyledi.

İstanbul Boğazının güvenlik probleminin de ortadan kalkacağını ifade eden Murat Kurum ekolojik dengenin korunmasına dair tüm tedbirlerin de alındığını belirtti. Murat Kurum konuşmasının sonunda özetle Kanal İstanbul Projesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığının da katkılarıyla yapılarak tüm dünyaya örnek bir proje olacağını açıkladı.

Yazar hakkında

Sergen Bakış

Antalya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Uzun yıllardır haber siteleri için içerik üretmekteyim. Sahalarda ropörtaj yaparken bana rastlayabilirsiniz.

E-Posta: sergenbakis@aktueladam.com

Yorum Yap