Ekonomi

Kartepe Kayak Merkezine İnanılmaz İlgi!

Kartepe Kayak Merkezine İnanılmaz İlgi!

18 milyona yakın insanın yaşadığı İstanbul’a çok uzak olmamasından dolayı büyük bir ziyaretçi akınına uğrayan Kartepe Kayak Merkezinin girişinde araçlar tarafından uzun kuyruklar oluşturuldu.

Haftasonu tatilini kayak yaparak geçirmek isteyen yüzlerce vatandaş adeta Kartepe’ye doldu. Tesislere giriş için araçların bekleme süresi zaman zaman 1 saatin üzerine çıksada, tesiste kayak yapmaya başlayan herkes için yaşanan sıkıntılar kısa sürede unutuldu.

Kocaeli’nin Kartepe ilçesine yaklaşık 30 kilometre mesafede bulunan Kartepe Kayak Merkezi her sene yoğun bir şekilde ziyaretçi karşılıyor. Türkiye’de Kayseri, Erzurum, Bursa ve Kartepe’de bulunan kayak merkezleri en çok tercih edilen merkezler olarak öne çıkıyor. Kartepe Kayak Merkezi’nin en büyük avantajı ise İstanbul’un özellikle Anadolu yakasındaki ilçelerine olan yakınlığı. Bu sayede her yıl ziyaretçi patlaması yaşanıyor.

Bu yıl da kar yağışlarının artmasıyla birlite Kartepe’de kayak mevsimi birkaç hafta önce açıldı. Bunu duyan birçok kişi haftasonlarını değerlendirmek amacıyla kayak merkezine gitmeyi tercih etti. Tesisin kapasitesinin üzerinde kişinin tesislere gittiği açıklandı.

Sömestre Tatilinde Rekor Kıracak

Öte yandan kısa bir süre sonra başlayacak olan sömestre tatilinde de şimdiden binlerce kişinin rezervasyon yaptırdığı öğrenildi. Çok yoğun bir sömestre dönemi geçirecek olan Kartepe Kayak Merkezi personeli şimdiden bu kalabalığı karşılamak için hazırlıklarını yapmaya başladı.

Yazar hakkında

Sergen Bakış

Antalya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Uzun yıllardır haber siteleri için içerik üretmekteyim. Sahalarda ropörtaj yaparken bana rastlayabilirsiniz.

E-Posta: sergenbakis@aktueladam.com

Yorum Yap