2019-12-06T16:48:17+03:00
Ana Sayfa Gündem 20 Ekim 2019 77 Görüntüleme

Katalonya Ziyareti Yapacak Olanlara Uyarı!

İspanya’nın Katalonya Özerk Bölgesi’nde son günlerde yaşanan toplumsal olaylar ve gösteriler nedeniyle Türk vatandaşlarına mecbur kalmadıkça bu ülkeye seyahat yapmamaları konusunda uyarılarda bulunan açıklama yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Katalonya’da son zamanlarda yaşanan gelişmelerle bağlantılı olarak, başta Barcelona olmak üzere bölgede çeşitli gösterilerin yapıldığı ve halk ayaklanmasının düzenlendiğine dikkat çekildi.
Bölgede yerleşik olarak bulunan ya da bölgeye turist olarak giden Türk vatandaşlarının kalabalık gruplardan ve kitle eylemlerinden uzak durmalarına dikkat çekildi. Ayrıca gösteriler nedeniyle kentin önemli turizm merkezlerinden La Sagrada Familia Bazilikası’nın tüm giriş çıkışlar kapatıldı.

Katalonya’ya gitmeden önce tekrar düşünün

Yolu kapatarak trafiğin durdurulması sebebiyle şehir içinde toplu taşıma da dahil ulaşımda büyük aksamalar meydana gelmektedir. Aynı durum şehirlerarası yolculuk için de geçerli olup, özellikle yapılan gösteriler ve ayaklanmalar nedeniyle Barselona Havaalanı’ndaki eylemlerde hava trafiğinin büyük ölçüde aksadığı, uçuş ve tren seferlerinde gecikmeler ve hatta iptaller olduğu bildirildi. İspanya Futbol Federasyonu da Katalonya bölgesinde yapılan bu gösteriler sebebiyle de 26 Ekim’de Barcelona’nın Real Madrid’i konuk edeceği karşılaşmanın ertelendiğini duyurdu.

Ayrıca Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Bakanlık tarafından sosyal medya hesapları üzerinden bu bölge hakkında yapılan ve yapılacak olan tüm uyarılan dikkatle izlenmesini, ayrıca bakanlığın web sitesi üzerinden de yapılan duyuruların dikkate alınması konusunda hassas davranılması konusunda uyarı yapıldı.

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Aktueladam.com Özgün ve kaliteli basın ilkesini benimsemiş olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Yazılı ve görsel olan haberlerden derlenmiş içeriklerin bütünü telif hakları ile birlikte aktueladam.com’a aittir.

Yayınlanan her türlü içerik, materyal 5846 numaralı telif hakları kanunu kapsamında koruma altına alınmıştır.

İzin alınmadan haberlerin kopyalanması aynı zamanda alıntılanması yasaktır.