Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki elemanlar ve öğretmenlerin kurduğu koro, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan kurum çalışanları, okullarda görev yapan öğretmenler, okul müdürleri ve okullarda çalışan diğer personellerin katılımıyla oluşturuldu.

Bir soru üzerine konser öncesi provalarının oldukça güzel geçtiğini anlatan Çiftci, ayrıca eğitim çalışanlarının farklı sosyal etkinliklerde bulunmasının çok önemli olduğuna değinerek, konserden elde edilen kitapların ise ihtiyacı olan okullara gönderildiğini sözlerine ekledi. Yapılan bu çalışmanın bir benzerinin olmadığını ve Van’da beklentilerin de ötesinde çok iyi bir karşılık bulduğunu söyleyen Çiftci, bu yıl da bunun 2.’sini düzenleyeceklerini belirtti.

Arkadaşlarımız Bu Konuda Çok Yetenekli

Ayrıca koro Şefi Serkan Karakurt, Milli Eğitime gönül vermiş çalışanlar olarak bir yandan çalışırken bir yandan da müzik faaliyeti yapmak için bir araya geldiklerini belirterek, “Korumuzun kurulmasında başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke ile Şube Müdürümüz Şakir Sığınç’ın büyük destekleri oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Başlangıçta işe amatörce başladık. Yorgunluğumuzu unuttuk. Sonra baktık ki katılım oldukça iç açıcı. Tabi arkadaşlarımızın bu konuda yetenekleri var. Bunu en güzel şekilde değerlendirelim dedik. Şimdi hedefte, 24 Kasım Öğretmenler Günü onuruna iyi bir konser vermek var. Çalışmalarımız burada oldukça eğlenceli” diye konuştu.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap