Eğitim

Körfez Belediyesinden Örnek Adım!

Körfez Belediyesinden Örnek Adım!

Son olarak çift haneli rakamlara çıkan resmi işsizlik oranının, kayıt dışı işsizlerin de eklenmesiyle birlikte % 20’leri geçtiği düşünülüyor. Bu konuda çeşitli konularda çalışmalar yapan bazı kamu kurumlarına Körfez Belediyesi de eklendi.
Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yaşayan öğrencilerden stajını Körfez Belediyesinde yapanlara İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verildi. Oldukça önemli bir adım atarak gençleri yeni meslek dallarına yönlendiren Körfez Belediyesinin bu hamlesi, diğer kamu kurum ve kuruluşlarına da örnek olacak cinsten. Bunun yanında staj eğitimini bitiren öğrencilerin dışında, halihazırda Belediyede çalışan personelin de kurum içi eğitimleri düzenli bir şekilde almaya devam ettiği öğrenildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği herkesin alması gereken bir eğitimdir

Toplam 53 öğrencinin katıldığı bu eğitim 2 saat kadar sürdü. Hem iş alanına yeni atılacak olan gençleri eğitmek ve bilgilendirmek, hem de onlara yeni bir iş alanı olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı hakkında bilgiler verilen öğrenciler eğitimden memnun olarak ayrıldılar. Staj eğitimini bitirdikten sonra mesleğe atılmaya daha yakınlaşan öğrencilerin üniversite mezuniyetlerinden sonra tekrar Belediye bünyesinde işe alınma imkanları da bulunuyor. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları tarafından ders verildikten sonra eğitime dair yapılan açıklamada; iş sağlığının amacının, iş kazalarını minimuma indirmek olduğu ve işçi sağlığını ön planda tutan bir anlayışa sahip olunması gerektiğini öğrencilere empoze ettiklerini belirttiler.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com