Eğitim

Körfez’de Öğrenci ve Velileri Eğitildi!

Körfez’de Öğrenci ve Velileri Eğitildi!

Genellikle öğrencilerin alışık olduğu eğitimler, Körfez ilçesindeki bir etkinlik sayesinde bu sefer hem velilere, hem de öğrencilere verildi. Esra Saraç ve Zeynep Doğanay isimli eğitmenler tarafından verilen eğitimler büyük ilgi gördü.

İlk olarak çok sayıda veli ve öğrenci Atatürk Ortaokulu’nda toplandı ve Zeynep Doğanay’ın verdiği eğitimi aldı. Eğitimin içeriğinde çocukların kötü alışkanlıklara bulaşmaması, çocuklara yaklaşım, çocukla iletişim kurma ve daha birçok velilerin evlatlarıyla ilişkilerini düzenleyen konular yer aldı.

Bu eğitimleri alarak çocuklarına davranışları hakkında kendi yanlışlarını gören veliler, hatalarını görerek düzeltmeleri için de fırsat buldu. Çocukları ile iyi iletişim kurarak hem kendi aralarındaki samimiyeti pekiştirme, hem de çocuklarının başarısını artırma konusunda çok değerli bilgiler edinen veliler eğitimden memnun ayrıldı.

Verimli Ders Çalışma Tüyoları Anlatıldı

Atatürk Ortaokulunda verilen eğitimden sonra eğitmenler bu sefer Yarımca Ortaokuluna geçti. Burada da çocukların sınavlarına hazırlık süreci, sınav stresi, bir gün içinde yapılacak faaliyetleri planlayarak zamanı güzel yönetme kabiliyeti, motive olma ve en verimli şekilde ders çalışmaya ilişkin bilgilere değinildi.

Görsel olarak da sunumların yapıldığı eğitimde veliler ve öğrenciler büyük kazanımlar elde etti. Özellikle birkaç ay sonra kendi kaderlerini etkileyecek büyüklükte sınavlara girecek olan öğrencilerin eğitim esnasında birçok konu hakkında ufak ufak notlar aldıkları görüldü.

Yazar hakkında

Eylem Çayır

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunuyum. Uzun yıllardır sosyal medya ve haber sektöründe içerik üretmekteyim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapıyorum.

         E-Posta: eylemcayir@aktueladam.com

Yorum Yap