Ekonomi

KOSGEB Zeytinyağı Üreticisine Destek Oldu!

KOSGEB Zeytinyağı Üreticisine Destek Oldu!

Bilindiği üzere ülkemizde D vitamini eksikliği oldukça yaygın bir problem. Genellikle doktorlar tarafından bu probleme sahip olan hastalara bir tedavi işlemi yapılmıyor.

Bazı doktorlar ise suya damlatılarak içilen bir ilaç tavsiyesinde bulunabiliyor. Özellikle vücudun güneşi yeterince görememesi durumunda oraya çıkan D vitamini eksiğinin en büyük kaynağının yemekler olduğu ifade edildi.

KOSGEB’in desteklediği girişimci Özlem Kıyak Antalya’da yaşıyor. İlk olarak KOSGEB’e başvurduğunda başarılı olup olmayacağı hakkında kafasında bir düşünce oluşmuyordu. Fakat zaman geçtikçe işleri o kadar açıldı ki sipariş yetiştirmemeye başladı. Hem evli olan, hem çocuk sahibi olan ve bu temposunun yanında işyerinde inanılmaz bir şekilde çalışan Özlem Kıyak, 4 yıllık laboratuvar araştırmasının sonuna gelerek seri üretime bir adım daha yaklaştı.

Türk Usulü Kullanıldı

Özlem Kıyak konu ile ilgili yaptığı açıklamada kendisinin gıdanın yanında kozmetik ürünlerle ilgili de uğraşılarının odluğunu belirtti. Bu çalışmanın ise henüz beklemede olduğunu fakat ilerleyen günlerde ayrıntıların gün yüzüne çıkacağını belirttiler.

D vitamininin eksikliğinin en büyük nedeninin güneşe yeterince çıkmamak olduğunu söyleyen Özlem Kıyak, ortaya koydukları bu yepyeni zeytinyağı sayesinde Türk usulü kullanılarak D vitamininin alınmasının sağlanacağını belirtti. Ürettikleri bu ürünü sadece Türkiye sınırları içerisinde değil gerek yabancılara , gerek yurt dışında çalışan gurbetçilere pazarlamak istediklerini söyleyen Özlem Kıyak, bu projesiyle herkesten alkış aldı.

Yazar hakkında

Eylem Çayır

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunuyum. Uzun yıllardır sosyal medya ve haber sektöründe içerik üretmekteyim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapıyorum.

         E-Posta: eylemcayir@aktueladam.com

Yorum Yap