Gündem

Kütahyalı Belediye Başkanı Ölümden Döndü!

Kütahya Belediye Başkanı Ölümden Döndü!

Ormanda mahsur kalan Çukurca Belediye Başkanı ve 2 işçisi ölmekten son anda kurtuldu. Edinilen bilgilere göre kar yağışlarının hayatı durma noktasına getirdiği Domaniç ilçesinin Çukurca beldesinde sularda arıza meydana geldi. Belediye Başkanı Emin Taşgın yanına 2 işçiyi de alarak bizzat problemle ilgilenmek için su hattının bulunduğu bölgeye gitti.

Burada tamiratla uğraşırken kötü hava şartlarından dolayı geri dönmeleri mümkün olmayan ekip ormanlık alanın içinde mahsur kaldı.

Bölgede kar kalınlığının yer yer 2 metreye ulaşması sebebiyle dönüş yapamayan Belediye Başkanı Emin Taşgın ve 2 işçinin telefonlarının şarjı da bitince kimseye haber veremediler. İş arkadaşları dönmeyen ekibin başına birşey geldiğini anlayarak AFAD ve Jandarma ekipleriyle yola koyuldu. Donmak üzere olan 3 kişi sağ salim kurtarıldı ve tedbir amaçlı hastaneye yatırıldı.

Başkan Emin Taşgın: “5 kilometre yol yürüdük”

Domaniç Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın hastanede yaşananları detaylarıyla anlattı. İş makinesiyle belirli bir noktaya kadar ilerleyebildiklerini, daha sonrasında ise 5 kilometrelik yolu karların içinde yay olarak gittiklerini söyleyen Taşgın, su hattına ulaşarak problemi giderdiklerini söyledi.

Problemin ortadan kaldırılmasıyla birlikte geri dönmek isteyen fakat mahsur kaldığını söyleyen Taşgın, kendilerini aramaya gelen ekiplere çok teşekkür etti. Telefon şarjlarının da bitmesiyle kimseye haber veremediğini söyleyen Başkan Taşgın sevenlerini tedirgin ettikleri için üzgün olduğunu söyledi.

Yazar hakkında

Eylem Çayır

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunuyum. Uzun yıllardır sosyal medya ve haber sektöründe içerik üretmekteyim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapıyorum.

         E-Posta: eylemcayir@aktueladam.com

Yorum Yap