2019-10-23T14:03:10+03:00
Ana Sayfa Otomobil 28 Ekim 2019 136 Görüntüleme

Land Rover’dan Yeni Bir Elektrikli Araç Geliyor!

İngiltere meşeili arazi aracı üreticisi olan Land Rover şirketinin, yakın zamanda motoru dahil tüm aksamları elektrikle çalışan yeni bir SUV aracu tanıtması bekleniyor.

Bu konuda piyasadaki en büyük rakipleri Porsche ve Audi’nin benzer nitelikteki SUV araçlarına rakip olmayı amaçlayan Land Rover firmasının bu araçlardan da daha büyük kapasiteli bir elektrikli arazi aracı üreterek piyasada lider olmayı hedeflediği öğrenildi.

Alınan bilgilere göre yeni üretilecek olan bu tam elektrikli aracın asıl amacı normal yollarda gitmek olacak. Fakat diğer araçlara göre engebeli arazi koşullarında da gidebilecek ve bu konuda diğer markalardan daha üstün bir araç olacak. Bu sektörde halihazırda piyasada araçları bulunan Audi e-tron modeli ve Porsche Macan modellerinin de önüne geçmeyi planlayan Land Rover çalışmalarını titizlikle sürdürmeye devam ediyor.

Şirket Geleceğini Uzun Yıllar Garantiye Alabilir

Land Rover tarafından üretilecek olan bu elektrikli aracın en fazla Çin Halk Cumhuriyetinde pazarlanması bekleniyor. Bunun sebebi son yıllarda Land Rover markasının Çin sınırları içerisindeki satış sayısının düşmüş olması. Bu yeni ürünle birlikte yeniden ülkede tanınırlığını artırmayı hedefleyen Land Rover firması, Çin’de büyük bir patlama yapabilirse şirketin geleceğini de uzun yıllar garanti altına alabilecek.

Bu projesiyle birlikte yeni bir üretim boyutuna geçen Land Rover ekibinin yakın gelecekte yalnızca elektrikli otomobil üretimi yapması bekleniyor.

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Aktueladam.com Özgün ve kaliteli basın ilkesini benimsemiş olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Yazılı ve görsel olan haberlerden derlenmiş içeriklerin bütünü telif hakları ile birlikte aktueladam.com’a aittir.

Yayınlanan her türlü içerik, materyal 5846 numaralı telif hakları kanunu kapsamında koruma altına alınmıştır.

İzin alınmadan haberlerin kopyalanması aynı zamanda alıntılanması yasaktır.