Gündem

Laz Aklı Yine Devreye Girdi!

Laz Aklı Yine Devreye Girdi!

Alınan bilgilere göre Ortahisar ilçesinde tam 3 yıldır kar yağışı yağmadı. Bu durumdan şikayetçi olan çocuklara çözümü de Ortahisar Belediyesi ekipleri buldu. Zigana Dağına büyük bir kamyon ile çıkan belediye yetkilileri bu karı dağdan şehre indirdi ve kendi köylerindeki çeşmenin bulunduğu yere koydu.

Görenleri oldukça sevindiren bu hareketten sonra Trabzonlu çocuklar belediye ekiplerine çok sevgi gösterilerinde bulundular.

Dev bir kamyon ile dağdan indirilen karın bölgeye dökülmesi ile birlikte çocuklar karların içine adeta hücum etti. Doyasıya kar topu oynayan çocukların yaşadığı sevinç görülmeye değerdi.

Kar ile hayatında ilk defa oynayan çocukların da bulunduğu kalabalık saatlerce bu bölgede kar topu oynadıktan sonra kardan adam yapmayı da ihmal etmedi. Birkaç çocuğun canla başla uğraşarak ortaya çıkardığı bu kardan adam, çevreden geçen Trabzonlu vatandaşların da büyük ilgisine mazhar oldu.

Çocuklara Karne Hediyesi Oldu

Çocuklar yaptıkları açıklamada genel olarak karnelerini aldıkları için mutluluk duyduklarını ve bölgeye getirilen karların kendilerine birer karne armağanı olduğunu söyledi

Uzun bir süredir ilçeye kar yağmasını beklediklerini fakat bir türlü istedikleri şeyin gerçekleşmemesi karşısında umutlarını yitirdiklerini söyleyen küçük çocuklar, Belediye ekiplerinin getirdiği kar ile birlikte bu problemden de kurtulmuş oldular. Açıklama yapan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise buraya getirilen karların tüm çocuklar için karne hediyesi olarak algılanması gerektiğini belirtti.

Yazar hakkında

Sacid Alpata

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde Araştırma görevlisiyim. Derslerden kalan vakitlerde haber yazmaktayım. Profesyonel olarak burada içerik üretiyorum.

E-Posta: sacidalpata@aktueladam.com

Yorum Yap