Eğitim

Levent Yazıcı’dan Öğretmenlere Övgü!

Levent Yazıcı’dan Öğretmenlere Övgü!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmasına katkıda bulunulan Öğretmen Kariyer Fuarında konuşan Levent Yazıcı çok çarpıcı bilgiler verdi. 13 farklı üniversiteden birçok öğretim elemanının katıldığı fuarda açıklama yapan Yazıcı öğretmenlerle ilgili yapılan tespitlere değindi.

2019 yılı içerisinde büyük bir disiplin içinde çalışmalarını sürdüren ve öğrencileriyle bu disiplin anlayışı çerçevesinde ilgilenen öğretmenlere teşekkür eden Levent Yazıcı, bu öğretmenler tarafından yetiştirilen öğrencilerin de diğer öğrencilere göre fark yarattığını söyledi. PISA sonuçlarından örnek veren Levent Yazıcı bahsettiği çerçevedeki disiplinli öğretmenlerin öğrencilerinin çok başarılı olduğunu ifade etti.

Sektörlerin Öncü Unsuru Eğitimdir

Türkiye’de yaygın olarak karşılaşılan birçok sektörün başarılı bir şekilde faaliyetlerini yürütebilmesi için en önemli unsurun eğitimli personel olduğuna değinen Levent Yazıcı, derslerde öğrencilere yapılacak katkıların aslında ülkemizin geleceğine katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Eğitim konusunda bir ülkede yeterli seviyeye çıkılmamışsa diğer sektörlerin de gelişmesinin mümkün olmayacağını söyleyen Levent Yazıcı, tekrar tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Fuarda konuşma yapan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel ise öğretmenlerin eğitim konusunda kendilerinin en çok güvendiği unsur olduğunu ve fazlasıyla öğretmenlere değer verdiğini söyledi. Çarkın dönmesi için öğretmenlerin hayati bir öneme sahip olduğunu söyleyen Enver Yücel kendi kurumu bünyesinde 15 binden fazla öğretmen çalıştırdığını da hatırlattı.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap