Lübnan WhatsApp’tan Vergi Almayacak!

0
80
Lübnan WhatsApp'tan Vergi Almayacak!

Fakat daha sonrasında çeşitli protestolar neticesinde bunun altından kalkamayacağını anlayan Lübnan hükümeti vergi uygulamasından vazgeçildiğini duyurdu. halkın çeşitli protestolar eşliğinde yığınlar olarak sokaklara dökülmesi sonucunda WhatsApp için vergi uygulaması tarihe gömüldü.

On binlerle tarif edilen nüfusun katıldığı protestolarda bir sürü kişi yaralanırken 2 kişi ise yaşamını yitirdi. Tüm bu protesto işlemlerinde ortaya çıkan hazin tablo neticesinde Lübnan hükümete tüm internet aramaları vergilendirme planlarından vazgeçti.

Lübnan halkı WhatsApp vergisi için sokağa döküldü

Binlerce kişinin katıldığı ve onlarca kişinin yaralandığı ve protesto gösterileri 2 vatandaşın ölümü ile sonuçlandı. Lübnan ekonomi bakanı Ali Hasan Halil Lübnan başbakanı ile görüştüğünü ve şu anda gündemlerinde vergi almak gibi bir durumun söz konusu olmadığını dile getirdi. Vergi adı altında herhangi bir masraf da almayacaklarının da altını çizen Halil, halkın protesto hareketlerine son vermesi gerektiğini de ekledi. Vatandaşların ise bu vergi almama konusundaki endişeleri hala sürüyor.

Meydanları terk etmeyen insanlar akıllarında birtakım soru işaretlerinin olduğunu dile getiriyor. Devletin böyle uygulamalardan vergi almasının oldukça mantıksız olduğunu dile getiren Lübnan vatandaşları bu konunun uzun süre takipçisi olacaklarına benziyor.