Marvel’in başkanı olarak görev yapan Kevin Feige’nin kreatif birimleri baş sorumlusu olarak görevlendirildiği açıklandı.
Bugüne kadar daha çok Marvel için içerik sağlayıcılığı yapan Feige artık filmlerin yaratıcılığı ile ilgili alanlarda çalışacak.

Üstelik bir sürü kreatif personelin de Kevin Feige’ye rapor vermesi gerekecek. “Chief Creative Officer” kadrosuna atanan Kevin Feige’nin bundan sonra alacağı sorumluluğun daha yüksek olması bekleniyor. Marvel’in son zamanlardaki projelerinden Hawkeye, She Hulk, WandaVision ve Ay Şövalyesi gibi yapımlarla ilgili Kevin Feige’yi yoğun bir tempo bekliyor.

Yayınlar Büyük Gelişim Gösterdi

Bunun yanında Disney+ platformuna premium içerik de üretmesi gereken Marvel şüphesiz en yoğun ve zorlu zamanlarından birini bu dönemde yaşayacak. Bu süreçte birçok karar verme sürecinde de son sözü söyleyecek olan Feige bir yandan şirketin yönetimini sağlarken, bir yandan da Marvel Studios’un bağlı olduğu Walt Disney yöneticilerine düzenli bir şekilde bilgi akışı sağlayarak rapor verecek.

Disney’in tüm tv yayınlarını Marvel Studios’a devrettikten sonra büyük bir gelişim gösterdiği ve bu gelişimde Feige’nin katkılarının büyük olduğu düşünüldüğünde, Feigenin kreatif birimler sorumlusu olarak Marvel Studios adına çok önemli işlere imza atması bekleniyor. Kevin Feige’nin zamanla yaptıklarının ve performansını zaman içinde göreceğiz.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap