Fakat bu durum sürücülere büyük bir korku yaşattı. Mercedes-benz firmasının kullanmış olduğu uygulama sürücülere başka kişilerin hesap ve araç bilgilerini sundu. mercedes-benz firmasının geliştirdiği bir uygulama sayesinde Mercedes kullanıcıları uzaktan araçlarını bulabiliyorlar kilitlerin açabiliyorlar ve motorunu çalıştıra biliyorlardı.

görünürde herhangi bir sorun olmamasına rağmen iş kullanma aşamasına gelince kullanıcılar oldukça büyük bir panik yaşadı. Sürücüler gördüler ki uygulama esnasında başka araç sahiplerinin telefon numaraları isimleri gibi bilgiler yer alıyor. Böyle bir güvenlik hatası ile karşı karşıya kalan Mercedes sahipleri durumu firmaya bildirerek ufak çaplı da olsa bir önlem almaya çalıştı. Mercedes-benz firması uygulamayı kısa bir süre durdurarak bakıma aldı.

Akıl almaz hata geç fark edildi

Mercedes firması tarafından Mercedes kullanıcılarına iletilen bu hata, kısa bir süre sonra çözüme kavuşturmak üzere müşterilerin kullanımından çekildi. Mercedes yetkilileri ise müşterilerine uygulamaya kısa bir süre için kullanmamaları gerektiğini söyledi. Sürücülerde uygulamayı araçlarından sildiklerini ve kendi bilgilerini de başkalarının görmesini engellemek adına Mercedes firmasını sıkıştırdı.

Olay hakkında geniş önlemler alan mercedes-benz benzeri bir durumun yaşanmaması adına geniş çaplı bir güvenlik çalışması içerisine girdi. müşterilerinden özür dileyen ve bir daha böyle bir durumun yaşanmayacağını garanti eden firma, böylesine güvenlik zafiyeti için ilerleyen zamanlarda müşterilerine bir jest yapma hazırlığında.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap