Yıldırım düşmesi sebebiyle bölgede tam 13 farklı noktada yangın çıktığı ve bu yangınlara 100 personel ile müdahale edilmesine rağmen hala aktif orman yangınlarının belirli yerlerde devam ettiği açıklandı.

Şu ana kadar Anamur, Bozyazı ve Erdemli ilçelerinde çıkan orman yangınlarının söndürme çalışmaları devam ediyor. Anamur ve Bozyazı ilçelerinde yağan yağmurdan sonra yıldırım düştüğü ve bunun orman yangınına sebep olduğu belirtilirken, Erdemli ilçesinde ise ne şekilde çıktığı belli olmayan bir orman yangını oluştuğu ve rüzgarın da etkisiyle büyük bir alana yayıldığı öğrenildi. Her 3 orman yangınıyla ilgili de çalışmaların titizlikle yürütüldüğü açıklandı.

Personel takviyesi yapılarak çalışmalar devam etmekte

Anamur ve Bozyazı ilçelerindeki yangınlara yoğun bir şekilde orman işçileri müdahale ederken, Erdemli ilçesinde meydana gelen yangına ise 3 su tankı ile birlikte 10 arasözün kullanıldığı belirtildi. Bunların yanında Mersin Büyükşehir Belediyesinin de yangınla mücadelede görevlendirmek üzere personel takviyesi yaptığı öğrenildi. Yangınların yerleşim yerlerine ulaşmasını engellemek için özel bir çaba harcayan ekipler 24 saat esasına göre vardiyalı bir şekilde yangınla mücadele ediyorlar.

Aynı il sınırları içerisinde peşpeşe gelen orman yangınları ile ilgili Mersin Valiliği tarafından bir açıklama henüz yapılmazken, önümüzdeki günlerde yangınların durdurulamaması durumunda ne gibi tedbirler alınacağı merak konusu oldu.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap