Teknoloji

Microsoft’tan Windows 10’a Özel Güncelleme!

Microsoft’tan Windows 10’a Özel Güncelleme!

Dünyanın en büyük firmalarından olan ve milyarlarca bilgisayara yazdıkları işletim sistemi programıyla adeta hayat veren Microsoft, son teknoloji olan Windows 10’lar için 1909 numaralı bir güncelleme versiyonunu kullanıcılarla paylaşmaya başladı.

Merakla beklenen bu güncellemenin tüm kullanıcılara aynı anda verilmeyeceği, kademeli olarak kullanıcılara peyder peyi sunulacağı açıklandı. Bu güncelleme Windows 10 işletim sistemine sahip olan kullanıcılara otomatik olarak yüklenebildiği gibi, bu ayarı manuel olarak güncelleyen kişiler tarafından elle de indirilebiliyor. Haberimizde sizlere bunun ne şekilde yapılacağını tarif edeceğiz.

Windows 10 versiyon 1909 isimli güncellemeyi manuel olarak yüklemek için öncelikle Başlat menüsünü tıklayarak Ayarlar seçeneğine tıklamalı, sonrasında ise “Güncelleştirme ve Güvenlik” bölümüne giriş yapmalısınız. Karşınıza çıkacak olan ve yapılmış güncellemeleri kontrol etmenizi sağlayan “Denetle” butonuna bastıktan sonra karşınıza yapılması gerekip’te yapılmayan güncellemelerin listesi çıkacak. İşte bu esnada sizin bilgisayarınız için güncelleme sürümü gelmişse karşınızda 1909 versiyonu göreceksiniz. Bu versiyon üzerine tıklamanız ile birlikte ilgili butonlarla yükleme adımına geçebilir ve kısa sürede güncelleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Windows 10 Versiyon 1909 Güncellemesi Neden Önemli ?

Microsoft tarafından son güncellemenin yayınlanmasından sonra önemli bir açıklama da yapılarak kullanıcılar bilgilendirildi. Yeni gelen güncellemenin birçok güvenlik problemini kapattığı belirtilerek güvenli bir şekilde Windows tecrübesini deneyimleyebilmek için elzem olduğu vurgulandı. Güvenlik dışında cihazın hızında da gözle görülür şekilde artışlar görüleceği belirtildi.

Yazar hakkında

Sergen Bakış

Antalya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Uzun yıllardır haber siteleri için içerik üretmekteyim. Sahalarda ropörtaj yaparken bana rastlayabilirsiniz.

E-Posta: sergenbakis@aktueladam.com

Yorum Yap