Migros A101 ve Bim’de Ucuz Et Dönemi

 

01 Kasım 2017 gününden itibaren geçerli olmaak üzere Migros A101 ve Bim’de Ucuz Et Dönemi Bakanlık halkın daha ucuz et alabilmesi için ülke çapında geniş şubesi bulunan marketler ile görüşerek piyasaya bu şekilde sunmaya karar verdi.

Konu ile ilgili KAP şöyle bir açıklama yaptı.”Bugün basında çıkan haberlerde ve Et ve Süt Kurumu’ndan yapılan açıklamada, müessese ile Şirketimiz arasında ucuz et satışı mevzusunda sözleşme imzalandığı belirtilmiştir.

 

ucuzet1

Et ve Süt Kurumu ile 01.11.2017 tarihinde meydana getirilen sözleşme gereğince, kurum’dan tedarik edilen karkas etler tedarikçi firmalarımız tarafından kuşbaşı ve kıyma haline getirilerek beşyüz gramlık MAP ambalajlarda hazırlanmış ve bugün itibariyle yurt genelindeki tüm mağazalarımızda satışına başlanmıştır.

Sözleşmeye konu olan ürünlerin satışından herhangi bir kar elde edilmemekte olup, sözleşme neticelarının Şirket operasyonları, faaliyeti ve karlılığında önemli bir değişiklik oluşturması beklenmemektedir.”

Et tutarlarının düşürülmesi amacı ile bakanlık bir süre önce yeni bir adım attım. Bu çerçevede, BİM’in yanı sıra 7 bin şubesi bulunan A101 ile anlaşmaya varıldı. Anılan iki market zincirinde kıymanın kilosu 29, kuşbaşı etin kilosu ise 31 liradan satılıyor.

ucuz et

Gerçekleştirilen anlaşmalar hemen sonra kıymanın kilo fiyatı 29 TL olarak açıklanırken kuşbaşı et ise 31 TL’den satışa sunulacak. Bu fiyatlardan ülke genelinde satış yapabilmek için başvuru yapan 8 firma geçtiğimiz 12 gün içerisinde değerlendirmeye alındı. Değerlendirmenin sonucunda ise Migros  A101 ve BİM Market markalarının ilgili müessese tarafınca belirlenen kriterlere uygun olduğu tespit edildi. Müessese tarafınca meydana getirilen yazılı açıklamada ülke genelinde vatandaşların uygun fiyatlara et satın alabilmeleri için büyük bir çalışma sürdürdüklerini ve çalışmalardaki en büyük gayenin ise en geniş tüketici kitlesine ulaştırılması ve uygun fiyatlı kırmızı et satışı olduğu vurgulandı.

Bu haberlerden hemen sonra Ucuz et satışına Migros market başladı. Gıda Bakanı Sayın Eker Migros Markete Teşekkülerini sundu.