Bunun için şimdiden 10 merkezde çalışmalara başlandı bile. Özel yetenekli çocuklardan daha da fazla yararlanabilmek için onların katılımını arttırabilmek adına birçok toplantılar düzenleyen Selçuk, bu konudaki çalışmalarını uzun süredir planladığını ve artık hayata geçirmek istediğini söyledi.

Anadolu ajansı ve birçok haber kurumu’na röportaj veren milli eğitim bakanı Ziya Selçuk konuşmalarında özel yetenekli çocukların eğitim ve aldığı bilsemlere daha fazla geliştirerek hem beceri atölyeleri hem de kütüphane birimleri merkezi olarak görmek istediğini dile getirdi.

Bilsem’li olmayan da buradan yararlanabilecek

Bilim sanat eğitim merkezi içerisinde eğitim almayan çocuklar da bilsem bünyesinde yer alan programlardan faydalanabilecek ve istediği zaman burada gerçekleşen çalışmalarda yer alabilecektir. Çocukların kendilerini her zaman geliştirebilmesi adına 10 pilot bölgede başlatılan uygulama için kütüphane oluşturulması konusunda birçok yerden destek verileceğinin sinyallerini verdi.

Bu konuda oldukça hassas davrandıklarını ve projeyi kısa bir süre içerisinde tüm Türkiye’ye yayacaklarını dile getiren Selçuk, artık özel yetenekli çocuklardan daha fazla faydalanabilmek adına daha etkin bir çalışma yürüteceğimize inanıyoruz ifadelerini kullandı. Çocuklar da bu uygulamadan son derece memnun kaldıklarını ve kendilerini her yönden daha iyi bir şekilde geliştirdiklerini söylediler.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap