15 Temmuz darbe girişimi esnasında Genelkurmay Başkanı olarak görev yapan ve sonrasında 2 sene daha yürüttüğü bu görevden Milli Savunma Bakanlığına terfi eden Hulusi Akar, Barış Pınarı Operasyonunun planlandığı gibi sürdüğünü ifade etti. Başladıkları operasyonu başarıyla tamamlayacaklarına inandıklarını söyleyen Akar, harekat sahasında askerlerin en az zararla operasyonu tamamlayabilmesi için alınabilecek tedbirlerin alındığını söyledi.

Harekatla ilgili son durumu Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler ve Kara-Deniz-Hava Kuvvetleri Komutanlarıyla birlikte görüşen Akar, yapılan harekatın meşru müdafaa hakkı kapsamında başlatıldığını ve sınır güvenliğinin tehlikede olmasının karşısında başka yapacak bir çare kalmadığını söyledi.

Daha önce Fırat Kalkanı Harekati kapsamında DAEŞ ile aynı bölgede savaşıldığının ve 3000 kadar DAEŞ’li teröristin etkisiz hale getirildiğini söyleyen Akar, DAEŞ ile aktif bir şekilde savaşan tek NATO ülkesi olduğumuzun altını çizdi.

İkinci Şehit Haberi Geldi

Harekatta 3. güne gelinirken şehit sayısı da bugün 2’ye yükseldi. Halep kentindeki Azez bölgesinde gerçekleştirildiği belirtilen saldırıda şehit olan 2 askerimiz yarın son yolculuklarına uğurlanacak. Aynı saldırıda 5 askerimiz de yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Tedavileri devam eden kahraman askerlerin sağlık durumuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı ya da Genelkurmay Başkanlığından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap