Bu polemik futbolcuların gol sevincinde askerlerimize selam göndermesine kadar uzadıkça uzuyor. Türkiye’nin yaptığı operasyonu gayri meşru ilan etmeye çalışan Avrupa ülkeleri, şimdilerde her koldan Türkiye’ye saldırmak için bahaneler arıyorlar.

Bu karmaşık ortamın içinde Milli Savunma Bakanlığı çok hoş bir paylaşımı internet ortamına koydu ve kısa bir sürede birçok olumlu tepkiler aldı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından paylaşılan resimler bir Türk askerinin Suriyeli ufak çocuğun çenesinden tutarak onunla sohbet ettiği, hatta çocuğu üniformalı haliyle güldürdüğü açıkça görünüyor.

Paylaşım açıklaması olarak ise “Suriyeli kardeşlerimiz; Korkmayın, zulüm bitiyor! Artık tüm dünya masum çocukların gülen yüzünü seyredecek” şeklinde açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığında operasyona verilen ara ile ilgili ise herhangi bir şey konuşulmadı.

Milli Suriye Ordusu ile Bölgede Beraber Savaşıyoruz

Bugün Mike Pence ile görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendi isteklerimizi direttiği toplantıda istediğini aldı ve şu anda elini neredeyse hiçbir şeye sürmeden PKK’nın operasyon yapılan kanaldan geri çekilmesi sağlanacak. Bu kapsamda harekata ara verecek olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölgeden askerlerini kısa bir süre içinde tamamen çekmesi bekleniyor. Bugüne kadar Barış Pınarı Harekatında hayatını kaybeden birçok şehidimiz olurken, aynı zamanda Türkiye ile beraber bölgede savaşan Milli Suriye Ordusunun da 64 şehit verdiği belirtildi.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap