Henüz ilkokul çağında olan öğrencilerin trafikle ilgili bilgilerini pekiştirmek ve trafik bilincini kazandırmak amacıyla başlatılan bu projede Mobil Eğitim Tırı şehir şehir gezerek okullarda öğrencilere uygulamalı olarak bir şeyler öğretiyor.

Bugün Mobil Eğitim Tırının durağı Uşak oldu. Toplamda 81 ili gezecek olan bu tır, Uşak’ta ilkokul öğrencilerinin büyük ilgisiyle karşılandı. Yolda giderken yayaya yol verme, trafik ışıklarını kontrol etme ve bu gibi birçok konuda uygulamalı bir şekilde bilgi verilen ilkokul öğrencileri evlerine öğrendikleri onlarca yeni bilgi ile döndüler.

Uşak Atapark ilçesinde bir ilkokulda gerçekleşen bu faaliyete öğrenciler ve öğretmenleri dışında Uşak Valisi, Uşak İl Emniyet Müdürü, Uşak İl Jandarma Komutanı ve protokolden bazı isimler de katıldı. Oldukça neşeli anlara sahne olan eğitimde onlarca çocuk maket arabalara binerek yolculuk yaptı.

Her şey Eğitimle Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığının ortak çalışması sonucu ortaya çıkan bu projede Mobil Eğitim Tırının şehirlerde 2’şer gün kalması bekleniyor. Tırın park ettiği yere ilkokul tarafından ziyaret yapılarak gerekli bilgiler ve eğitimler alınıyor.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık projeyle ilgili bir açıklama yaptı. Kocabıyık konuşmasında; çocukların daha bu yaşlardan bilinçli olarak yetiştirilmesinin önemine vurgu yaptı. İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıklarını projeden ötürü tebrik eden Vali Kocabıyık, her şeyin eğitimle başladığını vurguladı.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap