Mustafa Cengiz Önemli Açıklamalar İçin Tarih Verdi

Mustafa Cengiz, önümüzdeki hafta içinde birçok merak edilen konuyu yanıtlayacağı bir toplantı yapacağını söyledi.
Feriköy Mezarlığında bulunan Galatasaray’ın kurucu başkanı Ali Sami Yen’in mezarını ziyarete başkanın yanında Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Esref Hamamcıoğlu ve Galatasaray camiasından birçok isim hazır bulundu.

Mezar başında Kur’an okunmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mustafa Cengiz, Ali Sami Yen’i Galatasaray Başkanı olarak ikinci defa ziyaret etmenin kendisi için büyük bir onur olduğunu söyledi. Kurucu başkanı rahmet ve minnetle andığını söyleyen Mustafa Cengiz, Ali Sami Yen’in ilk olarak devrettiği bayrağı kendisinin titizlikle dalgalandırdığını ve bu bayrağın hiçbir zaman inmeyeceğini söyledi.

Heyet ile beraber Süleyman Seba’nın da kabri ziyaret edildi.

Geçtiğimiz gün yapılan Divan Kurulu toplantısında konuşmamasının sebebi sorulan Mustafa Cengiz, bulunulan konum itibariyle konuyla ilgili açıklama yapmak istemediğini belirtti fakat tarih verdi. Önümüzdeki hafta içinde bir basın toplantısı yapmayı ve orada tüm soruları cevaplandırmayı düşündüğünü söyleyen Cengiz, bazı kişilerin kürsüye çıktıklarında hadsizce konuşma yaptıklarını ve bu durumun hoşuna gitmediğini söylemekle yetindi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve yanındaki heyet, Ali Sami Yen’in kabrini ziyaret ettikten sonra aynı mezarlıkta yer alan Beşiktaş’ın eski başkanı Süleyman Seba’nın da kabrini ziyaret ederek mezarlıktan ayrıldı.

Etiketler: