Yarın üçüncü maçına çıkacak olan ekibimizde takımın koçu Zeljko Obradovic önemli açıklamalarda bulundu.
Aldığı 2 yenilgiyi taraftarına unutturmak ve ligde üst sıralara çıkabilmek isteyen Fenerbahçe Beko, yarın oynayacağı mücadelede canını dişine takarak oynayacak. Taraftar baskısını da Baskonia takımına hissettirmeye hazırlanan taraftarlar mutlak galibiyet parolasıyla takımlarını destekleyecekler.

Takımın koçu Obradoviç yaptığı açıklamada İspanyol rakiplerini yenebilmeleri için bugüne kadar oynadıkları sert basketbolu sürdürmeleri gerektiğini söyledi. İlk 2 maçın kendileri üzerinde yarattığı güvensizliği bu maçla yenmek istediklerini belirten Obradoviç maçın başından son saniyesine kadar mücadeleyi hiç bırakmadan sürdürmeleri gerektiğinin altını çizdi. Başarılı teknik adam Baskonia takımını da yere göğe sığdıramadı. Rakibin hücumda oldukça iyi bir performans çizdiğini söyleyen Obradovic, sertlikten taviz vermeyeceklerini belirtti.

Rakip 2 Maçtan 1’ini Kazanmış

Fenerbahçe Beko ile İspanyol ekip Baskonia yarın akşam İstanbul’da karşılaşacak. Fenerbahçe takımında en etkili silah olarak Nando de Colo ve Jan Vesely ön plana çıkıyor. Baskonya takımında ise Pierria Henry, Tornike Shengelia ve Shavon Shields takımda en formda olan isimler. Euroleague’de iyi yerlere gelmek isteyen Fenerbahçe Beko, yıldız oyuncularının çabasıyla bu maçı kazanması durumunda ilk galibiyetini almış olacak. Rakip Baskonia ise daha önce oynadığı 2 maçtan birini kazanmış, diğerini ise kaybetmişti.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap