Eğitim

Öğretmenler de Eğitim Sürecine Giriyor!

Öğretmenler de Eğitim Sürecine Giriyor!

Son dönemde neredeyse her hafta yeni bir projenin tanıtıldığı Milli Eğitim Bakanlığında yakın zamanda öğretmenlere teknoloji üzerine eğitimlerin verileceği açıklandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada öğretmenlerin teknolojiyle ilgili yetkinliğinin önemine vurgu yapıldı.

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada öğrencilerin ufkunun öğretmenine bakıp açılabilmesi için, öğretmenlerin her konuda yetkin kişiler olması gerektiğini belirtti.

Özellikle son yılların en yaygın araç gereçleriyle ilgili akıllı teknolojiler ve temel anlamda yazılıma ilişkin öğretmenlerin bilgi seviyesinin yükseltilmesi gerektiğini belirten Ziya Selçuk, verilecek olan eğitimin öğretmenlerin rol model birer personel olabilmeleri için çok önemli olduğunu ifade etti.

Yazılım ve teknolojiye yönelik eğitimlerin pilot olarak bazı bölgelerde verildiğini de açıklayan Ziya Selçuk, bugüne kadar bu konuda eğitim alan öğretmenlerin sayısının 1000’i geçtiğini söyledi. Türkiye çapında yüzbinlerce öğretmene bu eğitimlerin verileceğini belirten Selçuk eğitimlerin ortalama 8 haftalık bir zaman dilimine yayılarak kaliteli bir şekilde bilgi edinilmesinin sağlanacağını kaydetti.

Eğitimin İçeriği Çok Zengin

Öte yandan Bakan Selçuk’un açıklamalarına paralel olarak Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri de eğitimin içeriğine ilişkin detaylı bilgiler verdi. Öğretmenlerin günümüz teknolojilerine uzak kişiler olmaması için internet, siber güvenlik, ağ sistemleri ve Python gibi en çok tercih edilen yazılım dillerinin temellerinin eğitim programına dahil edildiği belirtildi.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap