Yanındaki 2 arkadaşı ise arkadaşlarına yardım etmek yerine olay yerinden uzaklaşınca olayın araştırılması kapsamında gözaltına alındılar. Manisa’da meydana gelen olayda arkadaşlarına müdahale etmek yerine yol kenarında bırakıp kaçmayı tercih eden 2 kişi jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. İfadelerinde arkadaşlarının öldüğünü anlayarak korktuklarını ve bu sebeple panikten dolayı olay yerinden apar topar kaçtıklarını belirten 2 şahıs alkollü olduklarını da itiraf etti.

Olayın ortaya çıkması, dün 14.30 sularında bir hurdacının cesedin yanından geçmesi sayesinde ortaya çıktı. Yol kenarında hareketsiz bedenin uzandığını gören hurdacı hemen kolluk birimlerine haber verdi ve olay kısa sürede tüm boyutlarıyla incelenerek gerçeklere ulaşıldı. Hayatını kaybeden Şakir Gülmez’in bir gün önce 2 arkadaşını yanına alarak Alaşehir’e eğlenme amaçlı gittiği bilgisine ulaşan jandarma ekipleri, 2 arkadaşı kıskıvrak yakaladı.

Şahısların sorguları devam ediyor

Alaşehir’e kamyonetle gidip döndüklerini belirten 2 arkadaştan bir tanesi şoför koltuğunda, bir diğeri de Şakir Gülmez’in yanında kamyonetin kasasındaydı. Alkol kullanan ve bu şekilde kamyoneti kullanan B.S. direksiyon hakimiyetini yitirerek bariyerlere vurunca kamyonetin kasasından düşen Şakir Gülmez olay yerinde hayatını kaybetti. Sorguları süren iki arkadaşla ilgili ne karar verileceği çevre sakinleri tarafından merakla bekleniyor.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap