Gündem

Ormanlık Alandan Tonlarca Çöp Çıktı!

Ormanlık Alandan Tonlarca Çöp Çıktı!

Bodrum’un Torba mahallesindeki ormana belediyeden bazı kişiler iş gereği gittiklerinde çok ilginç bir manzarayla karşılaştılar. Ormanın büyük bir bölümünü kaplayan çöpleri karşılarında gören ekipler hemen ilgili yerleri arayarak olaya müdahale edilmesi sağlandı.

Bodrum Belediyesi ekiplerinin bölgeye gelişiyle birlikte ormanın içine atılan çöplerin tahliyesine başlandı. Yapılan incelemede ormanlık alanın büyük bir bölümüne yayılmış olan çöplerin toplamda 65 ton civarı tuttuğu görüldü. Birkaç gün süren temizleme çalışmalarından sonra orman yeniden eski haline döndü ve ilçeye nefes vermeye kaldığı yerden devam etti.

Bodrum ilçesinde olayı duyan vatandaşlar ne şekilde bu durumun yaşandığına bir anlam veremiyor. Herkesin aklında çok düşündürücü bir soru var: “Belediye ekiplerinin temizlemek için birkaç gününü harcadığı bunca çöp kimler tarafından, ne şekilde ve ne kadarlık sürede ormana atıldı”. Bodrumlular bu sorunun cevabını aramaya çalışsa da bir türlü bulamıyorlar. Çünkü bu tür bir olayın yaşanması oldukça zor görülüyor.

Tedbir Alınmaya Başlandı

Alınan bilgilere göre gizli bir şekilde ormanlık alana bırakılan çöp hadisesinin bir daha yaşanmaması adına Bodrum Belediyesi bölgeye özel güvenlik tedbirleri aldı. Hafriyatını ormanlık alana dökmesi muhtemelen birkaç firma akıllara gelse de kimse tarafından resmi bir açıklama henüz kamuoyuna yapılmamış durumda.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap