Uşak’ta katıldığı bir toplantıda önemli açıklamalar yapan ve geleceğin tarım politikasına ilişkin sergiledikleri anlayışı iş adamlarına açıklayan Pakdemirli, ekibiyle birlikte şehir şehir gezerek tüm sorunları sahada tespit etmeye ve bu sorunlara gerekli çözümler üretmeye çalıştıklarını açıkladı. Bu uygulama ile artık daha yerinde kararlar verilecek. Aynı zamanda kararların uygulanma zamanı da daha kısa sürede olacak.

Bulunduğu il olan Uşak üzerinden örnekleme yapan Pakdemirli, bu ilde AK Parti’nin iktidar olduğu 17 yıllık dönem içerisinde toplamda 1 milyar liraya yakın bir tarım yardımı verildiğini vurgulayan Pakdemirli 3,200 civarında vatandaşın bu yardımlardan faydalandığını ve toplamda 450 projeye bu şekilde hibe verildiğini belirtti.

Tek Bir Çivi Çakılmasına Müsaade Etmyeceğiz

Bugüne kadar 6 adet tarım alanını yani ovayı “tarımsal sit” alanı olarak belirlediklerini ve koruma altına aldıklarını ifade eden Pakdemirli, bu konudaki kararlılığını vurguladı. Bu ovalara bir tek çivinin dahi çakılmasına müsaade etmeyeceklerini ifade eden Pakdemirli, tarımın geliştirilmesi için ellerinden gelen bütün çabayı göstereceklerini ve bu 6 tarım arazisi sit alanının sayısını artırarak tarımdan elde edilen verimin artırılmasını hedeflediklerini söyledi.

Uşak’ta yapılan tarımla ilgili istatistiki bilgilere de yer veren Pakdemirli Uşak’ta 2002 yılında yapılan tarıma göre bugün 115 kat daha fazla ürün elde edildiğini ifade eden Pakdemirli, tarımla uğraşanların olası bir kazaya kurban gitmemesi adına bugüne kadar 47 adet taşkından korunma amaçlı bina dikildiğini de belirtti.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap