Spor

Pınar Karşıyaka Avrupa’da Göğsümüzü Kabartıyor!

Pınar Karşıyaka Avrupa’da Göğsümüzü Kabartıyor!

FIBA Erkekler Avupa Kupasında L grubunda mücadele eden Pınar Karşıyaka son maçında bir diğer temsilcimiz Bahçeşehir Kolejiyle eşleşti. 2 Türk takımını karşı karşıya getiren Avrupa mücadelesinde Pınar Karşıyaka 100-68’lik skorla sahadan ayrıldı. Bu skorla büyük bir avantaj yakalayan Pınar Karşıyaka, ligdeki namağlup ünvanını da sürdürmeyi başardı.

Pınar Karşıyaka normal sezonda E grubunda mücadele etmiş ve gruptan lider çıkmayı başarmıştı. Oynadığı 6 maçın 5 tanesini galip olarak tamamlayan temsilcimiz yalnızca 1 maçta yenilmişti. 11 puanla gruptan çıktıktan sonra ise L grubuna düşmüş ve Leiden, Yenisey ve bahçeşehir Koleji takımlarıyla eşleşmişti.

Pınar Karşıyaka L grubuna düşeli 3 maç oynadı. Bu maçların tamamından da galip ayrılan Pınar Karşıyaka gruptan zirvede çıkmaya çok yaklaştı. Çünkü Pınar Karşıyaka namağlup ilerlerken diğer 3 takımın da 2’şer adet mağlubiyeti bulunuyor.

Takım Gnn Geçtikçe Daha Fazla Ateşlenecek

Bahçeşehir Kolejini rahat geçen Pınar Karşıyaka’da koç Ufuk Sarıca önemli açıklamalarda bulundu. Takımının ligde Anadolu Efes’e yenilmesinden sonra büyük bir sarsıntı yaşamadığını aktaran Ufuk Sarıca, bu maçtan sonra takımının daha da ateşleneceğini ve büyük başarılara imza atacağını söyledi.

Avrupa’da Türkiye’yi gururlu temsil etmek istediklerini ifade eden ufuk Sarıca, gruptan zirvede çıkmaları durumunda şampiyonluk için büyük avantaj yakalayacaklarını söyledi.

Yazar hakkında

Orhan Aydın

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesini okudum. Dijital Reklam ve Pazarlama üzerine bağlı olduğum şirketin editörlük bölümünde çalışıyorum. Haber siteleri için içerik üretmekteyim.

E-Posta: orhanaydin@aktueladam.com

Yorum Yap