Suriye sınırını Şanlıurfa’da bulunan Akçakale sınır kapısından geçerek kısa bir mesafe gidildiğinde ulaşılan Tel Abyad’da ortaya çıkarılan bir depo askerlerimizi şaşkına çevirdi. Askerlerimiz tarafından ele geçirilen bu depoda bol miktarda roket ve havan bulunduğu aktarıldı.

Barış Pınarı Harekatı kapsamında bölgenin terörist gruplardan temizlenmesiyle birlikte ele geçirilen bölgelerde de bazı incelemeler yapılıyor. Bugün ortaya çıkan bir manzara gerçekten görenleri hayrete düşürdü. Meskun mahal operasyonu sonucunda ele geçirilen bu depoda havan ve roketlerin bulunması, bu ürünlerin hangi ülke tarafından teröristlere verildiği sorusunu akıllara getirdi. Bunun yanında bu deponun hemen sınırın yanı başında olması da dikkat çekti. Hatay taraflarına yanlışlıkla atıldığı belirtilen roketlerin de bu depoda muhafazasının sağlandığı öngörülüyor.

120 Saatin Sonunda Açıklama Yapılmadı

Suriye’nin kuzeyinde 120 saatlik ara veren Türk ordusu, Suriye Milli Ordusu ile birlikte ele geçirilen bölgelerdeki depo ve sığınakların tespiti için gece gündüz çalışıyor. 120 saatlik sürenin sonunda ise ne olacağıyla ilgili şu anlık bir açıklama yapılmadı. Bu konunun aydınlatılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görüşmesinin beklendiği öğrenildi.

Eğer bölgedeki PKK’lı teröristler bu bölgelerden geri çekilmezse ve alandaki kendi unsurlarını tahrip etmezlerse Türk ordusu yeniden Barış Pınarı Operasyonuna kaldığı yerden devam edeblir. 120 saatlik sürenin dolmasına kısa bir süre kalan henüz bu toplantıların yapılmadığı biliniyor.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap