Son yıllarda Türkiye’nin ekonomisinin bir türlü iyiye gitmemesi dolayısıyla koyulan birçok hedefin tutturulamaması ve ekonomiyi canlandırmaya dayalı bir çok hamlenin de genellikle dönemsel kalmasına ilişkin konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Türkiye Tekstil Show açılış töreninde ekonomiye dair olumlu açıklamalar yaptı.

Türkiye’nin sınır ötesinde düzenlediği Barış Pınarı Operasyonunun başarıyla icra edilmesini müteakiben terör belasından kurtulacağımızı ve bu süreçten sonra Türkiye’nin bir yükselme trendine girerek koyduğu hedefleri tek tek yakalayacağını söyleyen İsmail Gülle olumlu bir ekonomi tablosu çizdi.

Türkiye’nin araştırma ve geliştirmeye dayalı üretimi terörden dolayı yapamadığını savunan İsmail Gülle, ülkemizde PKK terör örgütünün yansımaları olmamış olması durumunda kişi başına düşen gelirin, ülke üretiminin, sanayi imkanlarının ve zenginliğin çok daha iyi seviyelerde olabileceğine vurgu yaptı.
Türkiye’nin ihracat konusunda son yıllarda atılım yaptığını ve tekstilin de bu konuda önemli pay sahibi olduğunu vurgulayan İsmail Gülle, bugünle ilgili plan kurmak yerine gelecekle ilgili planlar kurmaları gerektiğini ve ihracat birim fiyatını şu anki olduğundan daha yüksek seviyelere çıkarmak gerekliliğini ifade etti.

Bursa’da gerçekleştirilen Tekstil Show organizasyonuna Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yanı sıra, sektörle alakalı üst düzey temsilcilerin büyük çoğunluğunun katılım sağladığı görüldü. Son olarak Nisan ayının sonlarına doğru yapılan organizasyona da 40 ülkeden 350 civarında iş adamı katılmıştı.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap