Gündem

Pompalı Tüfekli Maganda Yakalandı!

Pompali Tufekli Maganda Yakalandi!

Güvenlik kameralarından kimlik tespiti yapılan ve isminin Servet Kökoğlu olduğu anlaşılan pompalı maganda, 2 gün önce Sarı Belediyesi binası önüne gelerek elindeki pompalı tüfekle 15 el ateş etmiş ve sonrasında kaçmıştı. Emniyet ekiplerinin yaptığı titiz çalışma sonrasında 2 gündür bir evde saklanan Servet Kökoğlu yakalandı ve adliyeye sevk edildi. İfadesi alınan Kökoğlu hakim karşısına çıktı ve tutuklanmasına karar verilince cezaevinin yolunu tuttu.

Servet Kökoğlu binaya ateş ettiği sırada binada dış cephe çalışması yapılıyordu. O sırada belediyede çalışan bir çok memurun büyük panik yaşamasına sebep olan olayda hiçbir ölü ya da yaralı olmadı fakat Belediye Başkanının odasının camları kırıldı. Bu da zanlının Belediye Başkanı ile ilgili bir sorun olduğunu ortaya koyuyor ki çok geçmeden bu durum anlaşıldı.

Belediye Başkanından Zamanında İş İstemiş

Sarız Belediye Başkanından geçmiş zamanda iş istediği öğrenilen pompalı maganda Serbet Kökoğlu’nun belediye başkanını ölümle tehdit ettiği de ortaya çıktı. Bugüne kadar bu durumu açıklamasa da yaşanan olaydan sonra Cumhuriyet Savcılığına giderek şikayetçi olan Belediye Başkanı Baki Bayrak, zanlının daha öncesinde de kendisini öldürmekle tehdit ettiğini söyledi. Cezaevinde uzun bir süre yatması beklenen zanlının alacağı ceza bölge halkı tarafından şimdiden merak edilmeye başlandı. Bu tarz kişilerin toplumda dolaşması insanları korkutuyor. Cezalar caydırıcı olmadığı sürece böyle magandalar devamlı hayatımızda olmaya devam edecektir.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com