Otomobil

Porsche, Boeing İşbirliği ile Uçacak!

Porsche, Boeing İşbirliği ile Uçacak!

Amerikalı uçak firması Beoing ile anlaşmaya varan Porsche, işbirliği yaparak uçan araba yapımına başlayacak. İki dev firma arasında yapılan anlaşmaya göre, her iki firmadan birere ekip kurularak potansiyel uçan arabaların tasarımına ve işlevine yönelik konular ele alınacak ve belirli bir Ar-Ge bütçesi ile tasarlanan modelin gerçek hayata geçirilmesi sağlanacak. Geleceğe bu konuda ışık tutarak öncü konumunda olmak isteyen 2 dev firmanın bu işbirliğinden nasıl bir sonuç çıkacağını zaman gösterecek.

Sadece zenginler ilk etapta araç alabilecek

Yakın zamanda projeye ilişkin bir prototip de yapılması planlanıyor. Ayrıca bu prototip aşamasında Aurora Flight Sciences isimli şirketin de bu ortaklığa dahil olarak prototip üretiminde katkıları olacağı konuşuluyor. Alınan bilgilere göre yapılacak olan prototip dikey olarak iniş ve kalkış yapabilen elektrikli bir model olacak.

Günümüzde insanların uçak alamayacağı aşikar. Fakat bir gün gelip insanlarda uçan araba olması belki bize ilerde normal gelebilir. Bu durumla ilgili Porsche firmasının tahminine göre ise ilk etapta sadece parayı dert etmeyecek kadar zengin insanlar uçan arabaları alabilecek. Fakat bundan 5-6 yıl sonra artık orta seviyeli vatandaşlar da yavaş yavaş uçan araba almaya başlayacak ve gün geçtikçe bu araçlar daha da yaygınlaşacak.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com