Dünya

Porto Riko’da Yardımlar Depolara Saklanmış!

Porto Riko’da Yardımlar Depolara Saklanmış!

Ülkede o dönem gönderilen yardım malzemelerinin bir depoya konularak 3 yıldan beri bekletilmesinin ortaya çıkması ülkede adeta bir skandalı beraberinde getirdi.

Politikacısından gazetecisine herkes vatandaşın yanında durarak bu durumu eleştirmeye başladı. Bin bir zorluklarla toplanan ve çevre ülkelerin fedakarlık göstererek yardım gönderdiği Porto Riko’da bu yardımların doğru yerlere ulaşmaktansa depolarda bekletilmesiyle birlikte herkes adeta şoka uğradı.

Olayın yaşanmasının ardından hala Aile Bakanı ve İskan Bakanı olarak görevlerini sürdüren kişilerin görevlerine anında son verildiği açıklandı. Yardımların ihtiyaç sahibi vatandaşlar dağıtılmasında önemli rolü bulunan bu iki Bakanlığın görevini tam yapmamasından kaynaklanan problem dünya basınında da geniş yer buldu.

Halk Depoyu Yağmaladı

Porto Riko’da yaşanan bir başka skandal ise öfkesine hakim olamayan vatandaşların toplanarak deponun bulunduğu yere gitmesiydi. Kalabalık bir ekibin depoya giderek yağmalaması tüm dünya tarafından hayretle izlendi. Oldukça zor günler geçiren ve açlıkla boğuşan halkın bu şekilde çürümeye bırakılan gıda malzemelerini kapış kapış götürmesi oldukça ilginç görüntüler ortaya çıkardı.

Bir hayli zor durumda kalan hükümet yetkilileri de peş peşe yaptıkları açıklamalarla topu kendi üzerlerinden başkalarına atmaya çalışıyor. Bu büyük skandalın daha fazla koltuğa da sebep olacağı ve hükümette genel anlamda bir revizyon getireceği konuşuluyor.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap