Gündem

Raylarda Oynayan Çocuk Yaşamını Yitirdi!

Raylarda Oynayan Çocuk Yaşamını Yitirdi!

Yolcu treninin rayları üzerinde oyun oynadığı sırada geçen trenin altında kalarak ezilen 2 yaşındaki Barış Polat isimli çocuk hayatını yitirdi. Feci kaza dün sabah saat 10.30 sıralarında gerçekleşti. 2 yaşındaki talihsiz çocuk ailesiyle birlikte Akyar köyü Karabahadır Mahallesi’nde bulunan çiftlik evlerine gitmişlerdi. Burada çocuğu yalnız bırakan ebeveynler, çocuklarının o bölgeye yakın olan tren yaylarının yanına giderek oyun oynayacaklarından habersizdi. Sonrasında ise o feci kaza geldi ve küçük çocuk hayatını yaşayamadan dünyaya veda etti.

Müdahale edilmesine rağmen hayata tutunamadı.

Barış Polat’a çarpan tren Adana’dan kalmış ve Elazığ istikametine doğru ilerliyordu. Yolcu treni çocuğa çarptıktan sonra uzun süre durdu ve çocuğun tedavisi için seferber olundu. Kısa sürede çevre sakinleri tarafından polise ve sağlık ekiplerine haber verildi. Her ne kadar bu ekipler olay yerine kısa sürede varsa da, 2 yaşındaki talihsiz Barış Polat için bunun pek bir anlamı olmadı ve tüm müdahalelere rağmen Barış Polat kurtarılamadı.

Kaza meydana geldikten sonra hat üzerindeki seferler kısa süreli bir kesintiye uğradı. Olay yerine bölgedeki nöbetçi Cumhuriyet Savcısı gelerek cenazeyi inceledi ve sonrasında cenaze Osmaniye Devlet Hastanesi’nin morguna taşındı.
Barış Polat’a çarpan trenin makinisti ile ilgili herhangi bir haber ya da duyum olmazken, yakın zamanda makinistle ilgili soruşturma açılabileceği belirtiliyor.

Yazar hakkında

Sacid Alpata

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde Araştırma görevlisiyim. Derslerden kalan vakitlerde haber yazmaktayım. Profesyonel olarak burada içerik üretiyorum.

E-Posta: sacidalpata@aktueladam.com