Hız sınırlarına meydan okuyan bir sürücü aracıyla Savunma Bakanlığının önünden geçtiği esnada aracın kontrolünü kaybedince Savunma Bakanlığının bariyerlerine çarptı. Dün yaşanan olayda kaza yapan araç sürücüsü kontrolü kaybedince önce Bakanlığın önünde bulunan kaldırımlara çıktı. Tersine dönen araç kaldırımlara çıktıktan sonra Savunma Bakanlığının beyaz beton bariyerlerine çarparak durabildi.

Olay anında yolun karşı tarafından da bisikletli bir grup geçmekteydi. Kask kamerasına yansıyan görüntüleri de internette dolaşan bu şahsın kazanın hemen akabinde gözaltına alındığı da açıkça görülüyor. Kamera kayıtlarında etraftaki vatandaşların can havliyle kaçışmaları ve bisikletçi ekibin yaşadığı panikte dikkat çekiyor.

Sürücü Hemen Göz Altına Alındı

Alınan bilgilere göre her ne kadar arabası perte çıkmış olsa da kaza geçiren şoförün sağlık durumu iyi. Olayın Pazar günü olmasının ise olası bir faciadan yüzlerce insanı kurtardığı anlatılıyor. Hafta içi olsa tıklım tıklım olacak bir caddede meydana gelen kazadan kimsenin yara almadan kurtulmasına bir şans gözüyle bakılıyor.

Dünden bu yana gözaltında kalan sürücünün alkol kullanıp kullanmadığıyla ilgili basınla herhangi bir bilgi paylaşılmış durumda değil. Gözaltı işlemlerinin sürdüğü öğrenilen şahsın yaşadığı kaza olayına ilişkin soruşturma açıldığı da belirtildi. İlerleyen günlerde Savunma Bakanlığı bariyerlerine çarpan şahsa ne ceza verileceği belli olacak.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap