Gündem

Sağlık Bakanından Korona Virüsü Açıklaması!

Sağlık Bakanından Korona Virüsü Açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son günlerde dünyada büyük bir tehlike saçan Korona virüsü de dahil olmak üzere birçok konuda herkesin merak ettiği sorulara katıldığı Editör Masası toplantısında yanıt verdi.

İlk olarak son günlerde yoğun bir şekilde yaşandığı belirtilen grip vakalarına değinen Bakan Koca, basında gündeme geldiği gibi aşırı bir grip vakasına rastlanmadığını söyledi. Her yılın bu döneminde ne kadar grip vakasıyla karşılaşılıyorsa bu sene de benzer rakamlarla karşı karşıya olduklarını vurgulayan Fahrettin Koca bazılarının kriz ortamı yaratmaya çalıştığı imasında bulundu.

Yaygın bir şekilde farklı ülkelerde görülen ve Türkiye’de de olup olmadığı merak edilen Korona virüsüne değinen Bakan Koca, Türkiye’de herhangi bir kimse bu virüsün tespit edilmediğini, riskli görülen bir şahsın bile ülke sınırları içerisinde bulunmadığını söyleyerek herkesi rahatlattı.

“Grip İlaçlarının Olmadığı İddiaları Gerçek Dışı”

Yine basında yer alan haberlere sitem eden Bakan Koca, son günlerde grip ilaçlarının bulunmaması gibi durumları haberlerden okuduğunu ve olayı araştırdığında böyle bir eksikliğin ya da ilacın hiç olmamasının yaşanmadığını gördüğünü söyledi. Türkiye’de Sağlık Bakanlığının deposunda bulunanlarla beraber 1,65 milyon kadar ilacın bulunduğunu belirten Bakan Koca, bu iddiaları ortaya atanların farklı amaçlara hizmet ettiğini söyledi.

Soğuk günlerde bulaşıcı hastalıklara yakalanmamak için vatandaşlara bazı tavsiyelerde de bulunan Fahrettin Koca özellikle kalabalık bölgelerde fazla vakit geçirilmemesini ve hijyene her zamankinden daha fazla önem gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Yazar hakkında

Orhan Aydın

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesini okudum. Dijital Reklam ve Pazarlama üzerine bağlı olduğum şirketin editörlük bölümünde çalışıyorum. Haber siteleri için içerik üretmekteyim.

E-Posta: orhanaydin@aktueladam.com

Yorum Yap