Spor

Sivasspor’da Rıza Çalımbay’dan Flaş Açıklama!

Sivasspor’da Rıza Çalımbay’dan Flaş Açıklama!

Geçmiş dönemde Beşiktaş kulübünün formasını da terleten başarılı teknik adam, Beşiktaş’ın çok güçlü bir seyirci desteği olduğunu ve kendilerine göre büyük bir avantaja sahip olacaklarını savundu. Rıza Çalımbay Beşiktaş seyiricisinin verdiği destek sebebiyle rakiplerinin 11 kişi yerine 12 kişi oynayacağını ve Sivasspor’un en zor maçının bu maç olacağını söyledi.

Rıza Çalımbay çok konuşulan transfer dedikoduları ile ilgili de düşüncelerini ifade etti. Sivasspor’un zirvede olmasına büyük katkıları olan Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç’ın takımda kalacak olmalarının kendisini sevindirdiğini söyleyen Çalımbay, düşünce olarak bu oyuncuları Sivasspor takımında devam etmek yerine Avurupa kulüplerinden gelecek teklifleri değerlendirmelerinin daha mantıklı olacağını söyledi. Böylelikle hem daha düzenli bir hayatları, hem de yurt dışında yaşam sürme şansını yakalayacaklarını söyledi.

Teknik Adam Bazı Sorulara Sinirlendi

Basın mensupları tarafından A Milli Takım sorusu karşısında ise Rıza Çalımbay’ın sinirlendiği görüldü. Kendisine Mert Hakan Yandaş’ın milli takımda oynayıp oynamayacağı sorulan Rıza Çalımbay, kendisinin A Milli Takım teknik direktörü olmadığını söyleyerek soruyu yanıtsız bıraktı.

Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç’ın performansıyla ilgili kendilerine danışılırsa bu oyuncuların kesinlikle A Milli Takımda oynaması gerektiğini söyleyeceğini belirten Rıza Çalımbay bu iki oyuncunun da geleceğinin çok parlak olacağını ifade etti.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap