Spor

Spor Bakanı Kasapoğlu Müjdeleri Sıraladı!

Spor Bakanı Kasapoğlu Müjdeleri Sıraladı!

Geride bıraktığımız yılı altın yıl olarak kabul eden Kasapoğlu birçok branşta sporcularımızın büyük başarılara imza attığını söyledi. Milli takımın Avrupa Futbol Şampiyonasına katılmaya hak kazanmasına da değinen Kasapoğlu, ülke olarak göğsümüzü gererek geçirdiğimiz bir 2019 yılı yaşadığımızı söyledi.

Muharrem Kasapoğlu sporla ilgili bir yasa çalışmasından söz ederek katılımcıları heyecanlandırdı. “Spor Kulüpleri ve Federasyonları Yasası” şeklinde bir isimle çıkacak olan yasanın içeriğinden bahseden Kasapoğlu, bu yasayla birlikte spor kulüplerinin birçok avantajlar kazanacağından bahsetti.

Profesyonel bir vizyon kazandırmayı hedeflediklerini söyleyen Spor Bakanı bu çalışmayı uzun bir süredir yürüttüklerini ve kendilerince nihayete erdirdiklerini söyledi. Sürecin ise bu yasayı meclise getirmekle başlayacağını, bunu kısa süre içerisinde Meclis’in gündemine sokacaklarını belirtti.

Sponsor Konusunda Büyük Kayıplarımız Var

Türkiye’nin sahip olduğu statlardan ve teknik imkanlardan bahseden Kasapoğlu iddialı konuştu. Türkiye’de bulunan tesislerin Avrupa’nın diğer ülkelerdeki tesislere göre çok daha modern olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, bu konuda oldukça övünçlü olduğunu ifade etti. Birçok konuda Türk sporundan övgüyle bahseden Kasapoğlu sponsor konusundan laf açıldığında ise bir özeleştiri yaptı.

Son yıllarda spor anlamında en kötü tecrübenin sponsor kayıplarıyla gerçekleştiğini söyleyen Kasapoğlu, spor kulüpleri için çok büyük önem taşıyan bu sponsorlukların yeniden kazanılmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Yazar hakkında

Eylem Çayır

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunuyum. Uzun yıllardır sosyal medya ve haber sektöründe içerik üretmekteyim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapıyorum.

         E-Posta: eylemcayir@aktueladam.com

Yorum Yap